Испания и Италия играят при резултат 1:1 в полуфинален сблъсък от

...

НА ЖИВО: Испания - Италия 1:1, Имобиле изравни от дузпа

Испания и Италия играят при резултат 1 :1  в полуфинален конфликт от Лигата на нациите.

Още в 4-а минута Леонардо Бонучи позволи фрапантна неточност, при която Йереми Пино лиши топката и съумя да резервира самообладане, с цел да приключи отлично с десния крайник, като не остави никакъв късмет на Джанлуиджи Донарума - 1:0 за Испания.

В 10-а минута Робин Льо Норман направи чутовна нелепост, като игра с ръка в личното си наказателно поле и съдията нямаше различен избор с изключение на да отсъди дузпа в интерес на Италия. Чиро Имобиле се нагърби с изпълението, като шутира великолепно, изпращайки вратаря в другия ъгъл - 1:1.

Стартови сформира:

Испания:  23. Унай Симон, 18. Жорди Алба, 14. Аймерик Лапорт, 24. Робин Льо Норман, 22. Хесус Навас, 6. Микел Мерино, 16. Родри, 15. Йереми Пино, 9. Гави, 19. Родриго, 7. Алваро Мората

Италия:  1. Джанлуиджи Донарума, 15. Франческо Ачерби, 19. Леонардо Бонучи, 13. Рафаел Толой, 2. Джовани Ди Лоренцо, 8. Жоржиньо, 18. Николо Барела, 7. Давиде Фратези, 4. Леонардо Спинацола, 11. Николо Дзаниоло, 17. Чиро Имобиле